مرتب سازی:

اسپری خشبو کننده بدن از جمله لوازم پر کاربرد در زمینه بهداشت  شخصی میباشد و تمام کسانی که به بهداشت شخصی خود و اطرافیان خود اهمیت میدهند در روی میز و یا کیف خود یک اسپری خوشبو کننده دارند و از آن استفاده میکنند. ورزشکاران ، آقایان و خانمهای زیبا و شیکپوش  از جمله افرادی هستند که زیاد از  اسپری های خشبو کننده استفاده میکنند. اسپری های خشبو کننده انواع مختلفی دارند که در ادامه با آنها آشنا خواهیم شد. 

در سال های اخیر اسپری های جدیدی با عنوان اسپری های ضد عرق  وارد بازار شد است که جا پای ضد تعریق هایی چون مام رول ها گذاشته است که بدلیل استفاده آسان و سبک بودن آن طرفداران زیادی پیدا کرده است. 

 

نکاتی درباره اسپری خوشبو کننده بدن

 گونه های مختلف اسپری خشبو کننده بدن را بیشتر بشناسیم:

این اسپری ها در دو گونه خشبو کننده و ضد تعریق در بازار به فروش میرسند ،مواد اصلی تشکیل دهنده مدل ضد عرق ترکیبات آلمینیوم کلراید و آنتی باکتریال میباشد که جلوی تعریق بیش از اندازه را می گیرد و هم باعث کاهش حجم باکتریهای موجود موثر در دانه عرق میشوند که باعث کاهش بوی بد عرق میشوند و به این صورت اجازه بد بو شدن زیر بغل بدلیل تعریق بیش از حد را میگیرند.

این در حالی است که گونه اسپری های خوشبو کننده بدن، فقط دارای ترکیبات موادی خشبو کننده هستند و تاثیر چندانی در کاهش تعریق و یا کاهش تعداد باکتریهای موجود در عرق ندارند. معمولا ماندگاری بوی اسپری های ضد تعریق از ماندگاری اسپری های خشبو کننده بیشتر است . ترکیب بوی عرق با اسپری خشبو کننده  بعد از چند ساعت، باعث ایجاد بوی نامطلوبی میشود که اصلا خوشایند نیست اگر از جمله افرادی هستید که زیاد عرق میکنید  و بو عرق تان بد بو است بهتر است از اسپری های ضد تعریق استفاده کنید [ آرایشی نایک ]  و اگر از بوی  عرق تان بد بو نیست و یا عرق نمیکنید بهتر است از اسپری های خشبو کننده استفاده کنید. 

برای شناخت اسپری های ضد عرق معمولا باید روی آنها عبارت انگلیسی anti transpirant نوشته شده باشد. آرایشی نایک

 

آموزش استفاده از اسپری ها:

اسپری های خشبو کننده برای خشبو کردن استفاده میشود و میتوان از آن بر روی لباس و یا بدن استفاده کرد اما اسپری های ضد تعریق همانطور که از نامش پیداست باید از تعریق جلوگیری کند و یا آنرا کاهش دهد به همین منظور باید به پوست بدن زده شود تا با عرق بدن ترکیب شده و بوی بد عرق بدن را خنثی کند.برای تاثیر گذاری بیشتر اسپری های ضد تعریق و یا خشبو کننده بهتر است پوست بدن شما تمیز و خشک باشد.

 

 

ورود/ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
کد یکبار رمز خود را وارد کنید

رمز عبور خود را وارد نمایید
کد یکبار رمز خود را وارد کنید
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
لطفا کد یکبار رمز ارسال شده به ایمیل یا موبایل خود را وارد کنید
شما قبلا وارد شده اید